
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN - Pre-Biased |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 40 V |
| Resistor - Base (R1): | 47 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 1mA, 5V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 1mA, 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Frequency - Transition: | 250 MHz |
| Power - Max: | 300 mW |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 Short Body |
| Supplier Device Package: | TO-92S |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of FJNS3212RBU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PREBIAS PNP 500MW TO92-3
TRANS PREBIAS PNP 250MW SMT3
TRANS PREBIAS NPN 50V 0.1A SSM
TRANS PREBIAS NPN 300MW TO92S
CONN HEADER SMD 26POS 2MM
CONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.050
BRD MNT PRESSURE SENSORS