
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN - Pre-Biased |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50 V |
| Resistor - Base (R1): | 4.7 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 47 kOhms |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 80 @ 10mA, 5V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 250µA, 5mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500nA |
| Frequency - Transition: | 250 MHz |
| Power - Max: | 300 mW |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | SC-72 Formed Leads |
| Supplier Device Package: | SPT |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DTC143ZSATP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ HCSL
TRANS PREBIAS NPN 300MW SPT
RES 20W 5% TH
630M SERIES RIGHT ANGLE D-SUB RE