LS3250SA DIE
Manufacturer
Linear Integrated Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
HIGHER CURRENT, SINGLE NPN TRANS
Catalog
Transistors - Bipolar (BJT) - Single
DataSheet
LS3250SA DIE PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Transistor Type:NPN
Current - Collector (Ic) (Max):50 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):45 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:250mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max):200pA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:150 @ 10µA, 5V
Power - Max:-
Frequency - Transition:600MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)