DSC2001Q0L
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
TRANS NPN 50V 0.1A MINI3-G3-B
Catalog
Transistors - Bipolar (BJT) - Single
DataSheet
DSC2001Q0L PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Transistor Type:NPN
Current - Collector (Ic) (Max):100 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):50 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:300mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max):100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:210 @ 2mA, 10V
Power - Max:200 mW
Frequency - Transition:150MHz
Operating Temperature:150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package:Mini3-G3-B
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PN5134
PN5134
TRANS NPN 10V 500MA TO92-3