2SCR514PT100
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
TRANS NPN 80V 0.7A SOT-89
Catalog
Transistors - Bipolar (BJT) - Single
DataSheet
2SCR514PT100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Transistor Type:NPN
Current - Collector (Ic) (Max):700 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):80 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:300mV @ 15mA, 300mA
Current - Collector Cutoff (Max):1µA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:120 @ 100mA, 3V
Power - Max:2 W
Frequency - Transition:320MHz
Operating Temperature:150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:TO-243AA
Supplier Device Package:MPT3
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BUT12A
BUT12A
TRANS NPN 450V 8A TO220-3