
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/357 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 175 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 600mV @ 5mA, 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 10µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 50 @ 50mA, 10V |
| Power - Max: | 1 W |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-205AA, TO-5-3 Metal Can |
| Supplier Device Package: | TO-5 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of JAN2N3636L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN 80V 500MA TO236AB
TRANS PNP DARL 100V 8A DPAK
TRANS NPN DPAK
LED XLAMP 4000K WHITE 9V SMD
TRANS PNP 175V 1A
IC REG LINEAR 3.8V 150MA SOT23-5
12V, 0.4A TO 5A, CURRENT LIMIT S