DSA7U0100L
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
TRANS PNP 100V 0.5A MINIP3
Catalog
Transistors - Bipolar (BJT) - Single
DataSheet
DSA7U0100L PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Transistor Type:PNP
Current - Collector (Ic) (Max):500 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):100 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:600mV @ 50mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max):-
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:90 @ 150mA, 10V
Power - Max:1 W
Frequency - Transition:120MHz
Operating Temperature:150°C (TJ)