
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 200 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 600mV @ 5mA, 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 25nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 250 @ 100µA, 5V |
| Power - Max: | 625 mW |
| Frequency - Transition: | 700MHz |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 2N6428ATA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PNP 45V 0.1A DFN1006H4-3
TRANS PNP DARL 100V 8A TO-220
TRANS NPN 25V 200MA TO92-3
RES 2.4K OHM 1/10W .1% AXIAL
RES 243 OHM 5W 0.1% WW AXIAL
RES CHAS MNT 4K OHM 1% 50W
TRANS NPN 50V 200MA TO92-3