
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 65 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 650mV @ 5mA, 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 15nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 220 @ 2mA, 5V |
| Power - Max: | 150 mW |
| Frequency - Transition: | 100MHz |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Supplier Device Package: | SOT-323 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of BC856CW-G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
POWER BIPOLAR TRANSISTOR NPN
TRANS NPN 50V 8A TP
TRANS PNP 50V 1A MCPH6
CAP CER 0.33UF 63V X7R 1206
CAP CER 1210 910PF 50V ULTRA STA
CAP CER 0805 39PF 10V ULTRA STAB
TRANS PNP 65V 100A SOT323