
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | PNP - Darlington |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 4 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 45 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 2.8V @ 40mA, 2A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 750 @ 2A, 3V |
| Power - Max: | 40 W |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-225AA, TO-126-3 |
| Supplier Device Package: | TO-225AA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BD676A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IGBT, 41A, 390V, N-CHANNEL
TRANS PNP 20V 5A IPAK
TRANS NPN 60V 7A SOT223
CAP CER 180PF 500V NP0 RADIAL
XTAL OSC TCXO 26.0MHZ HCMOS
TRANS PNP 45V 4A TO225AA
LED DRIVER CV AC/DC 128V 600MA