
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 200 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 40 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 5mA, 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 50nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 10mA, 1V |
| Power - Max: | 625 mW |
| Frequency - Transition: | 300MHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Supplier Device Package: | TO-92 (TO-226) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 2N3904RLRP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
NPN DRIVER TRANSISTOR
TRANS NPN 40V 600MA SOT23
TRANS NPN 60V 1A SOT89
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR
CONN RCPT 10POS IDC 18AWG GOLD
IC REG CHARG PUMP INV 60MA SOT23
RX TXRX MOD 802.15.4 WIR ANT SMD