
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 80 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 500mV @ 50mA, 500mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 100mA, 5V |
| Power - Max: | 1 W |
| Frequency - Transition: | 100MHz |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-243AA |
| Supplier Device Package: | SOT-89-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 2000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 | ||
| 25000 |
Current price of BSR33TA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PNP 80V SOT23
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR
TRANS PNP 60V 1A SOT223
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1206
CAP CER 120 PF 500V NP0(C0G) 120
TRANS PNP 80V 1A SOT-89
CONN D-SUB PLUG 50POS CRIMP