
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 8 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 400 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 1.5V @ 50mA, 5A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | - |
| Power - Max: | 60 W |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-220-3 |
| Supplier Device Package: | TO-220-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BU806 PBFREE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 4.81K OHM 0.5% 1/10W 0603
FIXED IND 3.3UH 1.8A 55 MOHM SMD
THROUGH-HOLE TRANSISTOR BIPOLAR
RF ATTENUATOR 10DB 50OHM 0805