ZXTP19100CFFTA
Description
TRANS PNP 100V 2A SOT23F-3
DataSheet
ZXTP19100CFFTA PDF
Part Status:Active
Transistor Type:PNP
Current - Collector (Ic) (Max):2 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):100 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:275mV @ 200mA, 2A
Current - Collector Cutoff (Max):50nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:200 @ 100mA, 2V
Power - Max:1.5 W
Frequency - Transition:142MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)