
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | PNP - Darlington |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 80 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 1.8V @ 1mA, 1A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 2000 @ 500mA, 10V |
| Power - Max: | 1 W |
| Frequency - Transition: | 200MHz |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Supplier Device Package: | TO-92 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of NTE2342 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PNP 45V 100MA SOT23
POWER BIPOLAR TRANSISTOR
TRANSISTOR NPN 400V 0.3A
TRANS PNP 80V 1A TO92
CONN RCPT 14POS 0.1 TIN PCB
CONN PLUG MALE 5POS GOLD SCREW
DTS21H25-19SD