
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 3 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 520mV @ 100mA, 2A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 200 @ 100mA, 2V |
| Power - Max: | 800 mW |
| Frequency - Transition: | 390MHz |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Supplier Device Package: | 2-TP-FA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 700 |
Current price of 2SA2126-S-TL-E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN 40V 1.5A TO202
TRANS GP BJT NPN 500V 8A
TRANSISTOR, NPN, 400V, 0.3A, 20A
CAP CER 1000PF 500V NP0 1825
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR
CONN RCPT FMALE 61POS CRIMP
HEX STANDOFF #6-32 NYLON 3/4"