
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN - Darlington |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 10 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 60 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 3V @ 100mA, 10A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 1000 @ 5A, 3V |
| Power - Max: | 2 W |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-220-3 |
| Supplier Device Package: | TO-220AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 2N6387G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN 60V 1A SOT-223
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR
TRANS NPN 20V 2A SOT223
CAP CER 1.3PF 50V NPO 0402
TRANS NPN DARL 60V 10A TO220AB
CRYSTAL 40.0000MHZ 18PF SMD
CONN PLUG FMALE 2P SILV SLDR CUP