
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 5 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 20 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 500mV @ 60mA, 3A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 200 @ 500mA, 2V |
| Power - Max: | 1 W |
| Frequency - Transition: | 150MHz |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | SC-71 |
| Supplier Device Package: | 3-NMP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 2SC4482T-AN is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN 32V 2A SOT89-3
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR
TRANS PNP 100V 3.7A SOT89
TRANS NPN 20V 5A 3NMP
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
CONN RCPT FMALE 57P GOLD SOLDER
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP