
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 8 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 80 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 1V @ 400mA, 8A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 60 @ 2A, 1V |
| Power - Max: | 1.75 W |
| Frequency - Transition: | 85MHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Supplier Device Package: | DPAK |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of NJVMJD44H11T4G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN 80V 10A D2PAK-3
TRANS NPN 400V 4A DPAK
TRANS PNP 45V 1A SOT223
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
POWER BIPOLAR TRANSISTOR, 8A, 80
CAP CER 0402 33PF 10V ULTRA STAB
LPDDR4 24G 384MX64 FBGA QDP