
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 10 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 80 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | - |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 3A, 4V |
| Power - Max: | 80 W |
| Frequency - Transition: | 3MHz |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-218-3 |
| Supplier Device Package: | TO-218 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TIP34B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN 450V 1.3A SOT223
TRANS PNP 45V 0.5A SST3
TRANS NPN 20V 1A SOT89
CAP CER 150PF 50V X5R 0201
CAP CER 2.9PF 25V NP0 0201
TRANS PNP 80V 10A TO218
CONN RCPT MALE 3POS GOLD CRIMP