
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 8 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 400 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 3V @ 2A, 8A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 8 @ 2A, 5V |
| Power - Max: | 80 W |
| Frequency - Transition: | 4MHz |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-220-3 |
| Supplier Device Package: | TO-220-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of FJP13007H2TU-F080 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PNP 40V 0.8A TO-92
TRANS PNP 45V 0.1A TO-92
TRANS NPN 40V 15A SOT-93
RES 1.69K OHM 0.4W 1% AXIAL
TO220 HV FAST-SWITCHING NPN PWR
CAP FILM 0.024UF 5% 1.6KVDC RAD
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP