
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 200 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 40 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 400mV @ 5mA, 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 50 @ 10mA, 1V |
| Power - Max: | 625 mW |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 2N3905TA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN 80V 7A TO-220
TRANS NPN 400V 7A TO-220F
TRANS NPN 500V 15A TO-3P
RES SMD 5.23KOHM 0.1% 1/16W 0402
CAP CER 300PF 63V C0G/NP0 1206
TRANS PNP 40V 0.2A TO-92
GW JCLPS2.EM-H3H8-A232-1-65-2-R33
LED DURIS WHITE 5700K SMD GEN2