
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 80 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 250mV @ 10mA, 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 100mA, 1V |
| Power - Max: | 350 mW |
| Frequency - Transition: | 100MHz |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MPSA06T93 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANSISTOR PNP 65V DFN1006-3
TRANS PNP 100V 2A TO-92
TRANS NPN 120V 0.05A TO-92
RES 499K OHM 0.1% 1/8W 0805
RES SMD 51K OHM 0.1% 1/8W 0805
CAP CER 1500 PF 25V X7R 0402 PB
TRANS NPN 80V 0.5A TO-92