
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN + Diode (Isolated) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 80 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 10mA, 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 120 @ 10mA, 1V |
| Power - Max: | 600 mW |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Supplier Device Package: | SOT-26 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DSM80101M-7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN 750V 20A TO-264
TRANS NPN 50V 0.1A SS-MINI
TRANS PNP 40V 0.2A TO-92
RES 34.8 OHM 0.5% 1/16W 0402
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
CAP CER 10000PF 10V X7R 0603
TRANS NPN 80V 0.5A SOT26