
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1.5 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 10 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 250mV @ 25mA, 1A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 200 @ 400mA, 1V |
| Power - Max: | 1 W |
| Frequency - Transition: | 190MHz |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-243AA |
| Supplier Device Package: | MiniP3-F1 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 2SD244100L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN DARL 40V 1.2A TO-92
TRANS NPN 25V 5.5A SOT-89
TRANSISTOR TO-92
CAP CER 0.039UF 16V X7R 2225
TRANS NPN 10V 1.5A MINIPWR
IC BUFFER INVERT 6V 20DIP
FIXED POSITIVE LDO REGULATOR