
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | U-MOSVII |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1.5 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 30 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 120mV @ 10mA, 500mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 400 @ 150mA, 2V |
| Power - Max: | 1.6 W |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Supplier Device Package: | VS-6 (2.9x2.8) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TPC6503(TE85L,F,M) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PNP 60V 4A TO-66
SS SOD123 SHKY DIO SPCL
NPN POWER SILICON TRANSISTORS
TVS DIODE 25.6V 41.4V DO221AC
CAP FILM 4700PF 10% 1.25KVDC RAD
X35 PB-F POWER MOSFET TRANSISTOR
DIODE REG 500MW DO-7