
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/433 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 30 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 60 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 750mV @ 1A, 10A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 15 @ 15A, 2V |
| Power - Max: | 5 W |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-204AA, TO-3 |
| Supplier Device Package: | TO-3 (TO-204AA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of JAN2N4399 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PNP 45V BIPOLAR SC59-3
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSTR NPN
PNP SILICON TRANSISTOR
RES 66.5 OHM 0.1% 1/8W 0805
M55342E 25PPM 0505 127K 0.1% S W
TRANS PNP 60V 30A TO-3
HOOK-UP STRND 24AWG 600V WHT/BLU