
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 5 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 60 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 200mA, 2A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 10µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 200 @ 2A, 1V |
| Power - Max: | 1.3 W |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-225AA, TO-126-3 |
| Supplier Device Package: | TO-126-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of KSD1691GS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PNP 60V 0.6A
TRANS NPN 20V 0.05A SMINI3
THROUGH-HOLE TRANSISTOR-SMALL SI
CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0805
CAP CER 27PF 1KV C0G/NP0 1206
IC TRANSCEIVER FULL 3/5 28SSOP
TRANS NPN 60V 5A TO-126