
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 200 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 500mV @ 5mA, 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 1mA, 6V |
| Power - Max: | 250 mW |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | SC-72 |
| Supplier Device Package: | 3-SPA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 2SC3135T-SPA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BIP NPNP 0.15A 50V
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSTR NPN
BIP NPN 70MA 10V FT=7G
PID CONTROL SSR 24-48VAC/DC
CRYSTAL METAL CAN 49S/SMD T&R 1K
BIP NPN 0.2A 50V
MIPP/ED/1L3B/1L3B/CUD4/CUD4/1NNN