IPA60R600E6
Description
600V, 0.6OHM, N-CHANNEL, MOSFET
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
DataSheet
IPA60R600E6 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
FET Type:-
FET Feature:-
Drain to Source Voltage (Vdss):-
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:-