FDP15N50F102
Description
15A, 500V, 0.38OHM, N CHANNEL ,
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
DataSheet
FDP15N50F102 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
FET Type:-
FET Feature:-
Drain to Source Voltage (Vdss):-
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:-