DMN3190LDW-7
Description
MOSFET 2N-CH 30V 1A SOT363
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
DataSheet
DMN3190LDW-7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
FET Type:2 N-Channel (Dual)
FET Feature:Logic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss):30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:1A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:190mOhm @ 1.3A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:2.8V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:2nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:87pF @ 20V
Power - Max:320mW
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)