RF1S50N06
Description
50A, 60V, 0.022 OHM, N-CHANNEL
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
DataSheet
RF1S50N06 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
FET Type:-
FET Feature:-
Drain to Source Voltage (Vdss):-
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:-