GWM180-004X2-SL
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
MOSFET 6N-CH 40V 180A 17-SMD
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
DataSheet
GWM180-004X2-SL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
FET Type:6 N-Channel (3-Phase Bridge)
FET Feature:Standard
Drain to Source Voltage (Vdss):40V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:180A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:2.5mOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:4.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:110nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:-
Power - Max:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)