APT6010JLL
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
MOSFET N-CH 600V 47A ISOTOP
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
DataSheet
APT6010JLL PDF
Type Description
Series:*
Package:Tube
Part Status:Active
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):600 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:47A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):-
Rds On (Max) @ Id, Vgs:100mOhm @ 23.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:5V @ 2.5mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:150 nC @ 10 V
Vgs (Max):-
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:6710 pF @ 25 V