TP86R203NL,LQ
Manufacturer
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
VIGOR # :
Description
MOSFET N CH 30V 19A 8SOP
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
DataSheet
TP86R203NL,LQ PDF
Type Description
Series:U-MOSVIII-H
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:19A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs:6.2mOhm @ 9A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:2.3V @ 200µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:17 nC @ 10 V
Vgs (Max):±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:1400 pF @ 15 V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):1W (Tc)
Operating Temperature:150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Supplier Device Package:8-SOP
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)