IXTU44N10T
Description
MOSFET N-CH 100V 44A TO251
DataSheet
IXTU44N10T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:44A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):-
Rds On (Max) @ Id, Vgs:-
Vgs(th) (Max) @ Id:4.5V @ 25µA