BSC014N03LSGATMA1
Manufacturer
IR (Infineon Technologies)
VIGOR # :
Description
MOSFET N-CH 30V 34A/100A TDSON
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
DataSheet
BSC014N03LSGATMA1 PDF
Type Description
Series:OptiMOS™
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
FET Type:N-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:34A (Ta), 100A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs:1.4mOhm @ 30A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:2.2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:131 nC @ 10 V
Vgs (Max):±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:10000 pF @ 15 V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):2.5W (Ta), 139W (Tc)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)