IXTT36P10
Description
MOSFET P-CH 100V 36A TO268
DataSheet
IXTT36P10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
FET Type:P-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:36A (Tc)