IXTA36N30T
Description
MOSFET N-CH 300V 36A TO263
DataSheet
IXTA36N30T PDF
Type Description
Series:PolarHT™
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):300 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:36A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):-
Rds On (Max) @ Id, Vgs:110mOhm @ 500mA, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:-
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:70 nC @ 10 V
Vgs (Max):-
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:2250 pF @ 25 V