IXTY32P05T-TRL
Description
MOSFET P-CH 50V 32A TO252
DataSheet
IXTY32P05T-TRL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
FET Type:P-Channel
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):50 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:32A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs:39mOhm @ 16A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:4.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:46 nC @ 10 V
Vgs (Max):±15V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:1975 pF @ 25 V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):83W (Tc)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)