DF650R17IE4BOSA1
Description
DFXR17F - IGBT MODULE
Catalog
Transistors - IGBTs - Modules
DataSheet
DF650R17IE4BOSA1 PDF
Type Description
Series:PrimePack™2
Package:Bulk
Part Status:Active
IGBT Type:-
Configuration:Single
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1.7 V
Current - Collector (Ic) (Max):930 A
Power - Max:4.15 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.45V @ 15V, 650A
Current - Collector Cutoff (Max):5 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:54 nF @ 25 V
Input:Standard
NTC Thermistor:Yes
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C