KSK30YTA
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
JFET N-CH 50V 0.1W TO92
Catalog
Transistors - JFETs
DataSheet
KSK30YTA PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
FET Type:N-Channel
Voltage - Breakdown (V(BR)GSS):50 V
Drain to Source Voltage (Vdss):-
Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0):1.2 mA @ 10 V
Current Drain (Id) - Max:-
Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id:400 mV @ 100 nA
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:8.2pF @ 0V
Resistance - RDS(On):-
Power - Max:100 mW
Operating Temperature:125°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
Supplier Device Package:TO-92-3
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
J201_D27Z
J201_D27Z
JFET N-CH 40V 0.625W TO92
J108_D26Z
J108_D26Z
JFET N-CH 25V 625MW TO92
PN4303
PN4303
JFET N-CH 30V 625MW TO92
OP266A
OP266A
EMITTER IR 890NM 50MA RADIAL
KSK30YTA
KSK30YTA
JFET N-CH 50V 0.1W TO92
M55342K06B4B32RT5
M55342K06B4B32RT5
M55342K 100PPM 0705 4.32K 0.1% R
CA12143_TINA2-M
CA12143_TINA2-M
LENS ASSY 1POS 16.1MM RND