ALD810025SCL
Manufacturer
Advanced Linear Devices, Inc.
VIGOR # :
Description
MOSFET QUAD SAB 10.6V 16SOIC
Catalog
Transistors - Special Purpose
DataSheet
ALD810025SCL PDF
Type Description
Series:SAB™
Package:Tube
Part Status:Active
Transistor Type:4 N-Channel
Applications:Supercapacitor Auto Balancing
Voltage - Rated:10.6V
Current Rating (Amps):80mA
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package:16-SOIC
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BCV61B,215
BCV61B,215
TRANS NPN 30V 100MA DUAL SOT143B