DTM3A25P20NFDB-7
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
TRANSISTOR ARRAY U-DFN2020-6 T&R
Catalog
Transistors - Special Purpose
DataSheet
DTM3A25P20NFDB-7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Transistor Type:PNP, N-Channel
Applications:General Purpose
Voltage - Rated:25V PNP, 20 N-Channel
Current Rating (Amps):3A
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-UDFN Exposed Pad
Supplier Device Package:U-DFN2020-6 (Type B)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
UMC4NTR
UMC4NTR
TRANSISTOR NPN/PNP DUAL UMT5
BCV62,215
BCV62,215
TRANS PNP 30V 100MA DUAL SOT143B