LMN400B01-7
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
MCU LOAD SWITCH 400MA SOT-26
Catalog
Transistors - Special Purpose
DataSheet
LMN400B01-7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Transistor Type:PNP Pre-Biased, N-Channel Pre-Biased
Applications:Load Switch
Voltage - Rated:50V PNP, 60V N-Channel
Current Rating (Amps):400mA PNP, 115mA