DMS935E20R
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
TRANS ARRAY NPN/CCD SSMINI6
Catalog
Transistors - Special Purpose
DataSheet
DMS935E20R PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Transistor Type:NPN, N-Channel
Applications:CCD Output Circuits
Voltage - Rated:20V NPN, 40V N-Channel
Current Rating (Amps):50mA NPN, 10mA N-Channel