HPC-7400MB-14A1E
Manufacturer
Advantech
VIGOR # :
Description
4U COMPACT RACKMOUNT / TOWER CHA
Catalog
Accessories
DataSheet
HPC-7400MB-14A1E PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Computer Chassis
Specifications:4U Compact Rackmount/Tower Chassis for EATX/ATX/MicroATX Motherboard with redundant 1+1 1.4kW Power Supply with ATX Switch
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
UPOS-P03-A103
UPOS-P03-A103
MSR, PS2+FINGERPRINT FOR UPOS-51
AIMB-RF10F-01A1E
AIMB-RF10F-01A1E
RISER FOR ISMB PCIEX16 TO PCIEX1
ASR-5200E-24A1E
ASR-5200E-24A1E
2U24 EXTERNAL DISK ARRAY STORAGE
P6KE220CA-G
P6KE220CA-G
TVS DIODE 185V 328V DO15
G210LRK
G210LRK
SHEARS OFFSET HANDLE
11K5019-KCNB
11K5019-KCNB
KNOB 0.250" PLASTIC BLACK