MBN802-8C40G
Manufacturer
iBASE Technology
VIGOR # :
Description
CUSTOM, INTEL DENVERTON C3758, 8
Catalog
Single Board Computers (SBCs), Computer On Module (COM)
DataSheet
MBN802-8C40G PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Core Processor:Atom C3758
Speed:2.2GHz
Number of Cores:8
Power (Watts):40W
Cooling Type:Heat Sink
Size / Dimension:8.19" x 9.06" (208.03mm x 230.12mm)
Form Factor:-
Expansion Site/Bus:PCIe
RAM Capacity/Installed:64GB/0GB
Storage Interface:SATA III
Video Outputs:DisplayPort, DVI, HDMI, VGA
Ethernet:GbE (6)
USB:USB 3.0 (2)
RS-232 (422, 485):-
Digital I/O Lines:-
Analog Input:Output:-
Watchdog Timer:Yes
Operating Temperature:0°C ~ 60°C