MI985AF-Q26
Manufacturer
iBASE Technology
VIGOR # :
Description
ITX, INTEL CORE I7-5700EQ (2.6GH
Catalog
Single Board Computers (SBCs), Computer On Module (COM)
DataSheet
MI985AF-Q26 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Core Processor:Intel Core i7-5700EQ
Speed:2.6GHz
Number of Cores:1
Power (Watts):-
Cooling Type:-
Size / Dimension:6.7" x 6.7" (170.18mm x 170.18mm)
Form Factor:-
Expansion Site/Bus:PCIe
RAM Capacity/Installed:16GB/0GB
Storage Interface:-
Video Outputs:DisplayPort, DVI, HDMI, VGA
Ethernet:GbE
USB:USB 2.0 (2)
RS-232 (422, 485):6
Digital I/O Lines:4
Analog Input:Output:-
Watchdog Timer:Yes
Operating Temperature:0°C ~ 60°C